Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Kandidati presidencial demokrat, senatori i shtetit të Masacusetit John Kerry, ka kërkuar nga presidenti Bush të marrë "përgjegjësitë e nevojshme" lidhur me keqtrajtimin e të burgosurve irakianë si dhe të kërkojë ndjesë për atë cfarë ka ndodhur.
Kerry gjithashtu ka kërkuar që incidentet në fjalë të hetohen sa më shpejt që të jetë e mundur.
XS
SM
MD
LG