Ndërlidhjet

SHKUP


Piloti që drejtonte aeroplanin, me të cilin udhëtonte presidenti i maqedonisë Boris Trajkovski dhe tetë bashkëpunëtorë të tij në ditën e aksidentit tragjik, nuk është përgjegjës për aksidentin. Kjo është bërë e ditur nga anëtarët e komisionit hetimor të Maqedonisë mbi aksidentin në fjalë, pas deklaratës së ministrit boshnjak të transportit, se gabimi i pilotit kishte shkaktuar përplasjen e aeroplanit.
XS
SM
MD
LG