Ndërlidhjet

MELITOPOL


Një varg shpërthimesh që ka ndodhur në depotë e municionit në afërsi të qytetit Melitopol në Ukrainë ka shkaktuar vdekjen e së paku pesë personave dhe plagosjen e nëntë të tjerëve. Zyrtarët ukrainas kanë thënë se depoja e municionit është në flakë, ndërsa shpërthimet e kohëpaskohshme po vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG