Ndërlidhjet

BASRA


Mbështetësit e klerikut radikal Muqtada al-Sadr janë përleshur me trupat britanike në qytetin e Basrës, ku për pasojë së paku dy militantë janë vrarë dhe tre ushtarë britanikë u plagosën. Në të tjera zhvillime, në Bagdad nga një sulm më bombë u vranë tre civilë derisa një ushtar polak humbi jetën në një aksident rrugor.
Një civil amerikan, që u mbajt peng për më shumë se një muaj në Irak ka mbërritur sot pranë familjes në shtetin e Misisipit.
XS
SM
MD
LG