Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët rusë kanë njoftuar se shpërthimi një mine gjatë kremtimit të Ditës së Fitores në stadiumin e Groznit në Çeçeni ka shkaktuar lëndimin e dhjetë personave, në mesin e të cilëve edhe të presidentit promoskovit të Çeçenisë, Ahmad Kadyrov. Informacionet lidhur me gjendjen e Kadyrovit janë konfuze, pasi agjencitë e lajmeve kanë njoftuar se ai dhe gjenerali Baranov kanë vdekur, por zyrtarët e spitalit thanë se ata janë ende gjallë, por duke luftuar me vdekjen.
XS
SM
MD
LG