Ndërlidhjet

MOSKË


Condoleeza Rice, këshilltare për siguri kombëtare e presidentit Bush ka shkuar në Moskë për të biseduar lidhur me Irakun dhe konfliktin izraelito-palestinez. Rice pritet të takohet me presidentin rus Vladimir Putin. Takimi do të përqendrohet në rezolutën e planifikuar të Kombeve të Bashkuara për Irakun.
Rice të shtunën do të shkojë në Berlin për t'u takuar me zyrtarë të lartë gjermanë e më pas edhe me kryeministrin palestinez Ahmed Qurei, po në Berlin.
XS
SM
MD
LG