Ndërlidhjet

GAZË


Dy ushtarë izraelitë u vranë në një sulm me bombë në Rripin e Gazës, kurse përgjegjësinë e morën Brigadat e Martirëve Al-Aqsa.
Më parë një palestinez u vra dhe një tjetër u plagos nga sulmi i helikopterit izraelit në kampin e refugjatëve Rafah në Rripin e Gazës, ku buldozerët izraelitë filluan shembjen e disa ndërtesave.
Kreu i ushtrisë izraelite, gjenerali Moshe Yaalon tha se shtëpitë janë shembur sepse shfrytëzoheshin për trafikimin e armëve.
XS
SM
MD
LG