Ndërlidhjet

UASHINGTON


Skeretari amerikan i shtetit Colin Powell ka deklaruar se koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara do të largohet nga Iraku, nëse qeveria kalimtare e pas 30 qershorit do të kërkojë një gjë të tillë. "Nuk ka dyshim se qeveria kalimtare e Irakut do ta mirëpresë vazhdimin e pranisë sonë ushtarake", tha Powell, pas takimit me ministrat e jashtëm të G-8 në të cilin bëjnë pjesë shtatë vendet më të zhvilluara të botës dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG