Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld urdhëroi transferimin e 3.600 ushtarëve nga Koreja e Jugut në Irak. Departamenti i Mbojtjes tha se Shtetet e Bashkuara, megjithatë do të mbeten të përkushtuara për mbrojtjen e Koresë së Jugut dhe stabilitetit në rajon. Ndërkohë, zëvendës sekretari i Mbrojtjes Paul WolfoWitz i tha një paneli të Senatit se tërheqja e trupave nga Koreja e Jugut është pjesë e rivendosjes strategjike në botë.
XS
SM
MD
LG