Ndërlidhjet

TRIPOLI


Ministri i jashtëm bullgar Solomon Passy kërkoi nga Libia që të gjejë një zgjidhje të drejtë në rastin e 5 infermierëve bullgarë të dënuar me vdekje nga një gjykatë libaneze. Infermierët bullgarë si dhe një mjek palestimez janë dënuar nën akuzat se kanë infektuar me virusin HIV mbi 400 fëmijë libanezë.
XS
SM
MD
LG