Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Bush do diskutojë me anëtarët republikanë të Kongresit problemet që lidhen me kalimin e pushtetit tek irakianët deri më 30 qershor dhe skandalin e keqtrajtimit të të burgosurve irakianë në burgun Abu Graib. Ushtarakët amerikanë kanë tërhequr vëmendjen se Iraku mund të shohë dhunë më të shtuar pas kalimit të qeverisë tek vendorët.
XS
SM
MD
LG