Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan, ka deklaruar se operacionet që kanë shkaktuar vdekjet e civilëve në Irak dhe në territoret palestineze kanë arritur në një pikë të papranueshme dhe ka kërkuar reagimin e bashkësisë ndërkombëtare.
"I ftoj të gjithë ata që kanë përgjegjësi, kryeministra dhe kryetarë shtetesh, që të marrim një qëndrim të përbashkët kundër hapave të tilla, që kanë arritur në nivelit e terrorit shtetëror", tha Erdogan.
XS
SM
MD
LG