Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane kanë liruar sot rreth 500 të burgosur irakianë të burgut Abu Graib. Ky burg, që gjendet në Bagdad, është në qendër të skandalit për keqtrajtimin e të burgosurve irakianë nga ushtarët amerikanë. Disa të liruar treguan për keqtrajtimet psiqike dhe abuzimet që u janë bërë në burg. Gazeta Ushington Post ka publikuar sot forografi të reja të abuzimit me të burgosurit.
XS
SM
MD
LG