Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Izraeli ka filluar të tërhiqet nga kampi i refugjatëve Rafah, në Rripin e Gazës. Por, ushtria tha se ky është vetëm një ridslokim dhe se ofensiva do të vazhdojë. Nga sulmet izraelite të filluara në fillim të javës humbën jetën të paktën 40 palestinezë përfshirë, gra e fëmijë dhe u shkatërruan dhjetëra shtëpi palestineze.
XS
SM
MD
LG