Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qeveria amerikane ka hapur hetimin e parë penal ndaj një civili të angazhuar në rindërtimin e Irakut për shkak të keqtrajtimit të mundshëm të të burgosurve irakienë, ka bërë të ditur Ministria e Drejtësisë së Shteteve të Bashkuara. Pentagoni gjithashtu ka filluar hetimet për vrasjen e 37 vetave nag forcat amerikane në burgjet e Irakut dhe Afganistanit.
XS
SM
MD
LG