Ndërlidhjet

LONDËR


Autoritetet britanike kanë arrestuar klerikun mysliman Abu Hamza në bazë të një urdhër arresti nga Shtetet e Bashkuara. Hamza ka qenë i akuzuar dhe më parë për nxitje të urrejtjes.
Ndërkohë, ministri i mbrojtjes britanik, Geoff Hoon paralajmëroi dërgimin edhe të 370 ushtarëve të tjerë britanikë në Irak.
XS
SM
MD
LG