Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Dy çanta të mbushura me eksplozivë u zbuluan sot në kryeqytetin sllovak Bratisllavë në afërsi të një ndërtese, ku mbi 300 zyrtarë parlamentarë të NATO-së duhet të takohen nesër, ka njoftuar policia sllovake. Ndërkohë, një kërcënim për bombë përmes një thirrjeje telefonike, ka bërë që Aeroporti i Bratisllavës të mbyllet dhe të zbrazet terminali. Deri tash nuk është gjetur ndonjë bombë, ndërkohë që kërkimet po vazhdojnë ende.
XS
SM
MD
LG