Ndërlidhjet

RIAD


Persona të panjohur kanë qëlluar për vdekje tre të huaj dhe dy vendorë, roja të sigurisë në Arabinë Saudite. Më pas sulmuesit janë kanë marrë peng një numër qytetarësh të huaj, fati i të cilëve ende nuk dihet. Cak i sulmeve ka qenë kompleksi i zyrave dhe ndërtesave të një kompanie nafte. Përgjegjësinë për sulmin e ka marrë Al-Kaeda.
Ky është rasti i dytë brenda muajit, ku në një incident në fillim të majit në një rafineri nafte u vranë 5 perëndimorë.
XS
SM
MD
LG