Ndërlidhjet

KARAÇI


Një klerik i lartë protaliban në Pakistan ka vdekur pas plagëve të marra nga sulmues të panjohur para xhamisë në qytetin jugor Karaçi.
Policia tha se myftiu Nizamuddin Shamzai ishte plagosur bashkë me tre bijtë e tij para xhamisë, në të cilën shërbente.
Kleriku ka bërë thirrje për xhihad apo luftën e shenjtë kundër Shteteve të Bashkuara pas invazioneve në Afganistan dhe në Irak.
Nuk është bërë e qartë kush qëndron pas sulmit.
XS
SM
MD
LG