Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana do vizitojë Kosovën më 7 qershor, ka deklaruar zëdhënësja e misionit të Kombeve të Bashkuara, Matilde Heneke. Më tej ajo ka shtuar se Grupi Mbështetës për Kosovën ka përfunduar raportin rreth trazirave të marsit dhe zhvillimeve që pasuan gjatë këtyre muajve, raport i cili tashmë është dërguar në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.
Në të tjera zhvillime, burimet e UNMIK-ut njoftojnë se është arrestuar një polic ndërkombëtar në Kosovë për shkelje të sekretit gjatë hetimeve.
XS
SM
MD
LG