Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria izraelite do diskutojë, të djelën e ardhshme, planin e ripunuar për tërheqjen nga Gaza, ka deklaruar kryeministri izraelit Ariel Sharon.
Në të tjera zhvillime mëngjesin e sotëm forcat izraelite vranë dy palestinezë pranë një pike kontrolli në Rripin e Gazës. Ndërsa tanket izraelite kanë rihyrë në kampin e refugjatëve në Rafah dhe kanë filluar shkatërrimin e shtëpive.
XS
SM
MD
LG