Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin ka përkrahur planin e qeverisë serbe për Kosovën.
Propozimet janë të natyrshme dhe plani duhet të diskutohet me komunitetin ndërkombëtar, me ata që jetojnë në Kosovë, ka thënë Putin pas takimit me kryeministrin serb Vojisllav Koshtunica në Sochi të Rusisë. Putin ka thënë gjithashtu se mendon se Perëndimi do të duhej të paguajë rindërtimin e Beogradit pas bombardimeve nga aeroplanët luftarakë të NATO-së më 1999.
XS
SM
MD
LG