Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka kumtuar se nga një sulm me predha dje në Bagdad është vrarë një ushtarë amerikan dhe një tjetër është plagosur. Agjencitë e lajmeve raportojnë se prej invadimit të Irakut vitin e kaluar, janë vrarë së paku 604 ushtarë të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG