Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbët e Bosnjës kanë vetëm dy javë kohë për të dëshmuar bashkëpunimin me gjykatën e Kombeve të Bashkuara për ish-Jugosllavinë, ka deklaruar administratori ndërkombëtar i Bosnjës, Paddy Ashdown.
Ashdown ka theksuar se "serbët e Bosnjës duhet të japin prova të qarta dhe konkrete se janë të gatshëm të përmbushin detyrimet ndërkombëtare."
I dërguari i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnjë-Hercegovinë i bëri këto komente gjatë një konference të përbashkët në Beograd me ministrin e jashtëm serbo-malazez, Vuk Drashkovic.
XS
SM
MD
LG