Ndërlidhjet

LONDËR


Partia Laburiste e kryeministrit britanik Tony Blair ka pësuar humbje të rëndë në zgjedhjet për pushtetin vendor. Laburistët kanë humbur mbi 210 vende në këshillat drejtuese në Angli dhe Uells.
Ministri i Brendshëm David Blunkett ka theksuar se mbështetja e qeverisë për luftën në Irak ka dëmtuar partinë.
XS
SM
MD
LG