Ndërlidhjet

SARAJEVË


Përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnje e ka mirëpritur pranimin e zyrtarëve serbë të Bosnjes se forcat serbe të sigurisë e kanë kryer masakrën e vitit 1995 në Srebrenicë, ku u vranë mbi 7.000 djem dhe burra myslimanë.
Pady Ashdown tha se ky raport i komisionit serb mund ta sinjalizojë gatishmërinë e serbëve për t'u përballur me përgjegjësinë për Srebrenicën.
XS
SM
MD
LG