Ndërlidhjet

LISBON


Vazhdon kampionati evropian i futbollit ku sot do të ndeshen Bullgaria me Suedinë dhe Italia me Danimarkën.
Ndërkaq policia britanike ka arrestuar 14 persona për shkaktim trazirash dhe për lëndimin e dy policëve pas humbjes së mbrëmshme të ekipit britanik nga Franca me rezultatin 2:1. Zinadin Zidan, autori i dy golave për ekipin francez, ka vlerësuar se "fitorja do ndikojë pozitivisht, pasi do mbajë lart moralin e ekipit për ndeshjet e ardhshme".
Ndërkaq ministri i jashtëm britanik, Jack Straw, ka uruar homologun e tij francez, Michel Barnier, për fitoren e mbrëmshme.
XS
SM
MD
LG