Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeministrat e Maqedonisë dhe të Shqipërisë, Hari Kostov dhe Fatos Nano kanë nëshkruar sot marrëveshjen për bashkëpunim në fushën e integrimeve evropiane dhe marrëveshjen për zhvillimin e liqenit të Ohrit. Ministrat e punëve të brendshme të dy vendeve, Avramovski e Toska kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëpunim në luftën kundër krimit të organizuar.
XS
SM
MD
LG