Ndërlidhjet

BAGDAD


Aeroplanët amerikane kanë hapur zjarr në një shtëpi ku ishin strehuar terroristët në qytetin Fallujah, ndërsa dëshmitarët thanë se janë vrarë të paktën 22 njerëz, kryesisht gra dhe fëmijë.
Por zëdhënësi i ushtrisë amerikane Mark Kimmit tha se predhat ishin drejtuar në strehimoren e bashkëluftëtarëve të Abu Musab al-Zarqawi, militantit të akuzuar për ndërlidhje me Al Kaidën.
XS
SM
MD
LG