Ndërlidhjet

LISBONË


Sot në kuadër të xhiros së tretë të grupit A të kampionatit evropian të futbollit, takohen Portugalia – Spanja dhe Greqia – Rusia. Këto janë takime vendimtare që do të tregojnë se cilat ekpiet që do të kualifikohen për çerk-finale. Ekipi i parë që tashmë është kualifikuar për garat e mëtejshme është Çekia, e cila mbrëmë kundër Holandës arriti edhe fitroren e dytë në grupin D të këtij kampionati. Ndërkaq, Bullgaria dhe Rusia i kanë humburn të gjitha gjasët për tu kualifikuar për çerekfinale.
XS
SM
MD
LG