Ndërlidhjet

NJU JORK


Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, ka shprehur keqardhjen që nuk ka mundur të kapë udhëheqësin e rrjetit terrorist AL-Kaida dhe që nuk mundi të bindë palestinezët e izrealitët në arritjen e një marrëveshje paqësore.
Këto komente Clinton i ka bërë gjatë një interviste në mediat amerikane, në prag të botimit të autobiografisë së tij të titulluar "Jeta ime". Clinton ka bërë përgjegjës Arafatin për mos pranimin e planit të paqes, derisa cilëson si ditët e tij më të këqija si president, kur i ka pranuar bashkëshortes mardhënien me Monika Leuinskin.
XS
SM
MD
LG