Ndërlidhjet

SOFJE


Një aksion i përbashkët i policive të disa vendeve evropiane ka shkatërruar një rrjet që merrej me fallsifikimin e eurove. Shefi i policisë ceke, Jiri Brosch, tha në një konferencë në Sofje se 230 mijë euro të fallsifikuara ishin kapur në një autobus javën e shkuar, derisa policia ceke arrestoi në Pragë dy shqiptarë dhe dy bullgarë.
XS
SM
MD
LG