Ndërlidhjet

SANAA


Zyrtarët e Jemenit thanë se 46 ithtarë të klerikut anti-amerikan janë vrarë dhe 35 janë plagosur në përleshjet me forcat e sigurisë në këtë shtet arab gjatë ditëve të fundit.
Ministria e Brendshme ka njoftuar se gjithashtu janë arrestuar edhe 43 mbështetës të klerikut Hussein al-Houthi.
XS
SM
MD
LG