Ndërlidhjet

BAGDAD


Ish diktatori Saddam Hussein është paraqitur sot para një gjykate të Bagdadit, pasi ai dhe 11anëtarë të ish qeverisë së tij u tranferuan te forcat e sigurisë të qeverisë së përkohshme irakiane.
Nesër atyre gjykatësit irakianë do t'ua kumtojnë akuzat që i ngarkojnë.
XS
SM
MD
LG