Ndërlidhjet

ANKARA


Policia turke thotë se të paktën 5 persona janë vrarë dhe 24 janë lënduar gjatë një sulmi me bombë në një konvoj zyrtar. Guvernatori i provincës së Vanit, Hikmet Tani ishte në konvoj, por nuk është lënduar.
Deri tash askush nuk e ka marrë përgjegjësinë, por policia dyshon se rebelët nga ish Partia Punëtore Kurde qëndrojnë pas sulmit.
XS
SM
MD
LG