Ndërlidhjet

STAMBOLL


Nga shpërthimi i një makine – bombë, në qytetin Van të Turqisë, u vranë tre persona dhe më se 20 të tjerë u plagosën, kanë thënë zyrtarë të Turqisë. Ata kanë thënë se ishte e qartë se cak i këtij sulmi ishte guvernatori lokal, i cili shpëtoi.
XS
SM
MD
LG