Ndërlidhjet

NABLUS


4 palestinezë, dy militantë dhe 2 civilë si dhe një ushtar izarelit janë vrarë nga luftimet e sotme në Bregun Perëndimor.
Armata izraelite tha se luftimet shpërthyen derisa trupat izraelite po kryenin një operacion për të arrestuar militanët në kampin e refugjatëve në Nablus. Ndërkohë një radio izraelite ka njoftuar se dy gardianë janë lënduar pas trazirave të shkaktuara nga dhjetëra të burgosur palestinezë në burgun e Gilbosë.
XS
SM
MD
LG