Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld, ka mbështetur legjistlacionin e jashtëzakonshënm të sigurisë të miratuar nga qeveria e re irakiane.
Sipas shefit të Pentagonit ato masa do t'i mundësojnë autoriteteve irakiane të luftojnë në mënyrë efikase guerrilët dhe të ofrojnë siguri për qytetarët irakianë.
Megjithatë Rumsfeld nuk ka pranuar të thotë nëse forcat amerikane do t'i bashkangjiten atyre irakiane në zbatimin e këtyre masave.
XS
SM
MD
LG