Ndërlidhjet

SRINAGAR\INDI


Policia në pjesën inidiane të Kashmirit tha se të paktën 30 persona janë lënduar kur militanët kanë hedhur një granatë, e cila eksplodoi pranë një turme në një stacion të autobusëve.
Me gjasë granata që planifikuar ta qëllonte një veturë të policisë.
Dhuna është shkallëzuar javët e fundit, që sipas autoritetve ka për qëllim që të pengojë procesin e brishtë të paqes mes Indisë dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG