Ndërlidhjet

KABUL


Kombet e Bashkuara kanë bërë të ditur se shtyrja prej 6 muajsh për mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme në Afganistan do ndihmojë në organizimin e votimeve të lira e të ndershme.
Ndërkaq gjatë ditës nga një shpërthim në Herat janë vrarë pesë vetë dhe janë plagosur 10 të tjerë.
XS
SM
MD
LG