Ndërlidhjet

SHKUP


Misioni i Bashkimit Evropian në Shkup, njoftoi se ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian në takimin e tyre në Bruksel, kanë emëruar diplomatin suedez, ambasadorin Michael Sahlin, të dërguar të posaçëm në Maqedoni. Në deklaratën e Bashkimit Evropian thuhet se Sahlin do të marrë këtë post duke filluar nga 1 gushti dhe do të zëvendësojë Soren Jesen Petersenin, i cili është emëruar në krye të misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë.
XS
SM
MD
LG