Ndërlidhjet

SHKUP


Ish lideri i VMRO DPMNE-së, Lupço Georgievski dhe 28 deputetë të tjerë, së bashku me shumë përkrahës të partisë më të madhe opozitare në Maqedoni, sot në Shkup kanë mbajtur mbledhjen themeluese të partisë, siç e kanë quajtur ata, "VMRO DPMNE burimore". Agjencitë e lajmeve informojnë se këtë hap, Lupço Georgievski e ndërmori pas mospajtimeve disamuajëshe me liderin e partisë, Nikolla Gruevski.
XS
SM
MD
LG