Ndërlidhjet

BANJA LLUKË


Policia serbe e Bosnjes ka dështuar të arrestojë të akuzuarit krime lufte pas operacionit të sotëm.
Polica tha se bastisjet janë kryer pas marrjes së informatave se Radovan Karaxhiqi dhe Ratko Mlladiqi po fshiheshin në rajonin lindor të Hercegovinës.
Bastisja e policisë vjen një ditë pasi parlamenti serb i Bosnjes miratoi një rezolutë me të cilin kërkohet nga qeveria që të zë të akuzuarit për krime lufte.
Përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnje Pady Ashdoën ka mirëpritur këtë rezolutë, por ka kërkuar që të ndërmerren edhe aksione konkrete.
XS
SM
MD
LG