Ndërlidhjet

ANKARA\PRAGË


Të paktën 14 persona kanë vdekur dhe 20 janë lënduar pasi treni me të cilin po udhëtonin ka dalë nga binarët në veriperëndim të Turqisë.
Ndërkaq, nga përplasja e dy trenave në jug të Republikës Çeke është vrarë një dhe janë lënduar 30 persona.
XS
SM
MD
LG