Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powel do të vizitojë javën e ardhshme Hungarinë, Poloninë si dhe disa vende të Lindjes së Mesme.
Departamenti amerikan i shtetit tha se derisa në Lindjen e Mesme do të diskutohet rreth Irakut dhe konfliktit arabo-izraelit, në vendet e Evropës Lindore do të theksohet forcimi i marrëdhënieve bilaterale.
XS
SM
MD
LG