Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Bush tha se administrata e tij ka filluar tashmë të zbatojë shumë prej rekomandimeve të paraqitura këtë javë nga Komisioni hetimor mbi sulmet e 11 shtatorit.
"Ne tashmë kemi filluar t'i zbatojmë hapat e rekomanduar nga komisioni, dhe me kujdes do t'i ekzaminojmë të gjitha idetë e komisionit se si të përmirsëojmë përpjekjet tona për të mbrojtur Amerikën dhe t'i parandalojmë sulmet tjera", ka thënë Bush në adresimin e tij javor në radio, me ç'rast ka shtuar se rreziku nga sulmet terroriste ende nuk ka kaluar.
XS
SM
MD
LG