Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane dhe irakiane kanë vrarë 13 kryengritës gjatë përleshjeve të sotme në qytetin e Bakubasë.
Në zhvillime të tjera, trupat amerikane kanë arrestuar 15 militantë të dyshuar afër kufirit me Iranin.
Ndërkohë, zyrtarët pakistanezë dyshojnë se dy shtetas të tyre janë rrëmbyer në Irak.
XS
SM
MD
LG