Ndërlidhjet

DAKA\BANGLADESH


Dy të tretat e territorit të Bangladeshit ëshët nën ujë, nga vërshimet më të mëdha në 15 vitet e fundit që e goditën vendin.
Më shumë se 220 persona kanë vdekur, në aksidente të lidhura me vërshimet, përfshirë fundosjen, mbytjen nga rryma elektrike, infeksionet nga uji dhe kafshimet e gjarpërinjve.
Rreth 40 për qind e kryeqytetit Daka është nën ujë. Zyrtarët thonë se pritet që situata të përkeqësohet më shumë në tri ditët e ardhshme.
XS
SM
MD
LG