Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mediat serbe kanë njoftuar se dy personat më të kërkuar nga Gjykata e Hagës për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit, Ratko Mlladic dhe Radovan Karaxhiq, mund t'i dorëzohen së shpejti Gjykatës Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë. Ndërkaq e përditshmja boshnjake "Dnevni Avaz", njofton se diplomatët perëndimorë i kanë dhënë Beogradit vetëm 20 ditë kohë për dorëzimin e Mlladicit dhe Kraaxhiqit, ose do përballet me sanksione.
XS
SM
MD
LG