Ndërlidhjet

LIMA--PERU


Kombëtarja e Brazilit në futboll është kampion i 41-të i Amerikës Jugore, pasi mbrëmë vonë, në Lima të Perusë, ka mundur Argjentinën pas ekzekutimit të penalltive 6 me 4 . Në kohën e rregullt takimi kishte përfunduar me rezultat të barabartë 2 me 2.
Golashënues për Brazilin kanë qenë Luiza dhe Adriano, ndërkaq për Argjentinën Gonzalez dhe Del Gado
XS
SM
MD
LG